راهکار ایجاد اعتماد به نفس با ان ال پی NLP

راهکار ایجاد اعتماد به نفس با ان ال پی NLP

اکثر ترس ها و اضطراب های انسانها، ریشه در ترس از تغییر دارد و زمانی احساس خوبی نسبت به خود و اطرافیان دارند که مطمئن باشند اشتباه نمیکنند و زیان نمیبینند. در دوره های مختلف به دانشجویان یادآور شده ام که دنیا هیچوقت قولی در مورد اینکه اتفاق بدی نمی افتد، نمیدهد.

ابتدا این مقاله را بخوانید: ان ال پی چیست؟

ولی این افراد بدنبال قول گرفتن از دنیا هستند که اگر آنها بدنبال تصمیم جدیدی هستند، دستی از بیرون آنها را حمایت کند و بگوید: تو جلو برو و من تو را حمایت میکنم.

آنها با چهره واقعی زندگی روبرو نمیشوند و از اینجاست که اضطراب شروع میشود و فرد در یک فقدان اعتماد به نفس، کل زندگی را طی میکند. وقتی فرد میفهمد که نمیتواند چنین دنیای بدون ترسی را بسازد، شروع میکند نا امنی را به دیگران فرافکنی می کند و از آنها توقع پیدا میکند. اولین افراد، والدین هستند که در معرض محکوم شدن هستند و سپس همسر و جامعه و…

این درخواست امنیت و عدم پاسخ از اطرافیان شروع میشود و به خداوند ختم میشود و گویی تمام کائنات باید بسیج شوند تا فرد به اعتماد و امنیت برسد. بعد از اینکه جوابی دریافت نمیکند، نا امیدی و افت توانایی سراغ او می آید و او از صحنه زندگی عقب مینشیند و حاصلش میشود، تن دادن به یک زندگی حداقلی و که هر چیزی را بخواهد انتخاب کند، در جهت کاهش ترسهاست و نه شکوفا کردن استعدادها.

این افراد همیشه گذشته را از آینده بهتر میبینند و دوست دارند شرایط جدیدی پیش نیاید زیرا از ابهام ترس دارند.
و اما راه حل:

اگر بتوان قهرمان درون را بیدار کرد و به پاکسازی درون و افکار پرداخت، میتوان به نتایج خوبی دست یافت. NLP راهکارهای مختلفی در خصوص بررسی این پدیده دارد. در واقع میتوان با تغییر تصویر ذهنی فرد نسبت به رویدادهای اطراف و مهمتر از آن تصور فرد نسبت به خودش، اعتماد به نفس را تقویت کرده و از آینده و محیط جدید، به بهترین نحو استفاده کرد.

هرگاه با وابستگی هایت به خواب عمیقی فرو رفته باشی، آنکه تو را از خواب غفلت بیدار میکند، رنج های توست. گاهی اوقات به دوستان توصیه میکنم که خواهان رنج های پیش آمده در زندگی باشند به شرطی که از نتایج آن استفاده کنند و شاید همین رنج، به یک محرک برای پیشرفت ما تبدیل شود.

هنر ان ال پی این است که با رویکرد جدید، در ذهن فرد تصویری از روزهای گذشته او که توانسته عملکرد خوبی داشته باشد، اعتماد بنفس از دست رفته را باز یابد.

واقعیت این است که انسانها با تعمیم افراطی که میدهند، شکست و عدم نتیجه در یک کار را به تمام زندگی و شخصیت خود تعمیم میدهند و کل شخصیت خود را تحت تاثیر این واقعه، زیر سئوال میبرند. اما در ان ال پی، با جدا کردن رفتار از شخصیت میتوان به بازنمایی رفتار پرداخت.

دانلود فایل صوتی افزایش اعتماد به نفس

3 دیدگاه

 1. بسيار عالي
  ميشه توضيحات بيشتري در رابطه با افزايش اعتماد به نفس ارائه كنيد؟

  • ممنون از شما
   در مطالب قبل هم راجع به اعتماد به نفس در ان ال پی بیشتر صحبت کرده ایم که میتوانید از آنها استفاده کنید.

 2. بسيار عالي
  ميشه مطالب بيشتري در رابطه با افزايش اعتماد به نفس ارائه كنيد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =