چگونه با تکنیک NLP سردرد را بهبود دهیم؟

چگونه با تکنیک NLP سردرد را بهبود دهیم؟

اساس تکنیک های ان ال پی NLP بر جایگزینی رفتار مناسب با عادات نامطلوب مانند چاقی، سیگار، وسواس، ترس از ارتفاع و… تکنیک سوییش SWISHیکی از مناسب ترین تمرین های ذهنی است که در کلا س های آموزشی به آن می پردازیم. در این تکنیک تصویر ذهنی فرد نسبت به رفتار فعلی تغییر پیدا کرده و نسبت به رفتار ایده آل حس بهتری پیدا میکند.

ابتدا این مقاله را بخوانید: ان ال پی چیست؟

یک رفتار و عادت نامطلوب مثل پرخوری، خشم، اهمال کاری، تنبلی و… را شناسایی کنید. سپس به احساس خود درباره آن دقت کنید. به طور مثال فردی که در خواندن کتاب تنبلی می ورزد، با این تمرین خود را در حال انجام آن می بیند و میتواند بصورت ذهنی آنرا عملی کند.

مزیت اینکار این است که اگر بتوانیم تصویری واضح از رفتار ایده آل را به ناخودآگاه نشان دهیم و ناخودآگاه قبول کند که این کار امکان پذیر است، انجام خواهد پذیرفت زیرا ناخودآگاه قدرت فراوانی در اجرای اعمالی است که به باور تبدیل شده است.

سپس تصویر ایده آل و تصویر فعلی را در صفحه تلویزیون تجسم کنید (تنبلی). به صدا، تصویر و احساسی که در این رفتارها وجود دارد دقت کنید و وضوح آنرا بالا ببرید. در مرحله بعد تصویر ایده آل(مثل مطالعه) را کوچک کرده و در سمت پایین و سمت راست تصویر فعلی قرار دهید.

 

در ویدئوی زیر به روند تغییر سردرد پرداخته شده است. بدین صورت که با تغییر روند سردرد و منحرف کردن ذهن به حالت مثبت، تمرکز فرد از درد به حالت خوب تغییر پیدا میکند.

جهت ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 7 =