بهترین کتاب موفقیت

20 کتاب موفقیت و ثروت که حتما باید بخوانید

20 کتاب موفقیت و ثروت که حتما باید بخوانید

در اين مقاله قصد دارم ليست 20 كتاب حوزه موفقيت و ثروت كه حتما بايد آنرا بخوانيد را معرفي كنم. وقتی لیست بهترین کتاب های ان ال پی را نوشتم و با استقبال زیادی روبرو شد، تصمیم گرفتم لیست بهترین کتاب های حوزه موفقیت و ثروت را هم منتشر کنم. افرادی که تصمیم دارند در حوزه تعالی فردی قدم بردارند حتما این لیست را آشنا می بینند.

در ادامه به 20 کتاب پرفروش و تاثیرگذار موفقیت خواهیم پرداخت. انتشار لیست فوق طبق سلیقه فردی و بازتاب نظرات شرکت کنندگان دوره های مجموعه خانه ان ال پی ایران بوده است و رتبه بندی خاصی ندارد. بدلیل زیاد بودن کتابهای این حوزه،  لیست بارها ویرایش شده است و سعی شده است از نظرات دیگران هم استفاده شود.

1-کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید

نویسنده ناپلئون هیل

این کتاب در سال 1937 منتشر شد و رکوردهای عجیبی از خود بجا گذاشت و رقابت بالایی با کتابهایی چون هری پاتر داشت. در خلال جنگ جهانی که دنیا تشنه انگیزه ای برای نجات بود، چاپ چنین اثری توانست به انسانها امید زیادی بدهد و آنها را به آینده امیدوار کند.

ناپلئون هیل برای انتشار چنین کتابی 20 سال تحقیق کرد و توانست قوانین افراد موفق را کشف کند. او شما را به سفری دعوت می کند که در آن 13 منزل را باید بگذرانید تا به موفقیت و ثروت دست یابید.

مراحل رسیدن به موفقیت و ثروت بدین صورت ارائه شده اند: اشتیاق، ایمان، پیشنهاد، تخصص فرد، قدرت تصویر سازی، برنامه ریزی برای هدف، تصمیم گیری، پافشاری بر تصمیم،قدرت ذهن، راز امیال، قدرت ناخودآگاه، مغز ما و حس ششم.

این کتاب فراتر از زمان خود بود به نحوی که هم اکنون نیز بعنوان مرجعی برای موفقیت محسوب میشود.

بیندیشید و ثروتمند شوید

2- کتاب قورباغه را قورت بده

نویسنده برایان تریسی – ترجمه اشرف رحمانی

اگر در حوزه مدیریت شخصی به دنبال کتابی ارزشمند و انگیزه بخش هستید، انتخاب خوبی را پیش رو دارید. هر یک از افراد در تصمیم گیری برای انجام کارهای روزانه و پیگیری اهداف دچار شک و تردید میشوند و در اولویت بندی آنها به مشکل بر می خورند. آنها ترجیح می دهند ابتدا کارهای سهل را انجام دهند و از انجام کارهای سخت طفره می روند.

برایان تریسی با تشبیه کارهای سخت به خوردن قورباغه تلاش دارد این نکته را خاطر نشان کند که اگر بتونیم در برنامه ریزی زندگی خود ابتدا کارهای مشکل و تصمیم های بزرگ را در راس اولویت ها قرار دهیم، نیمی از مسیر موفقیت و ثروت را طی کرده ایم.

او با ارائه تکنیک های قدم به قدم سعی دارد ما را در انجام کارها هدایت کند. در قسمتی از کتاب پیشنهاد می کند که کارهای بزرگ را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید و هر بار قسمتی از آنرا انجام دهید. همچنین قانون 20/80 نیز یکی از تئوری های مدیریت زمان و انرژی است که امروزه در سازمانها به آن پرداخته میشود و در آن به هشتاد درصد دستاوردها که بستگی به بیست درصد از فعالیت هاست، تاکید میشود.

نوشتن اهداف از روز قبل بر روی کاغذ، تمرکز بر روی هدف، شناخت محدودیت ها و… از تکنیک های ذکر شده در کتاب می باشد.

او میگوید: هر روز اولین کاری را که انجام میدهید، خوردن قورباغه خودتان باشد!

برایان تریسی

3- کتاب پدر پولدار پدر بی پول

نویسنده: رابرت کیوساکی – ترجمه مامک بهادر زاده

در این کتاب نحوه نگرش به پول و ثروت زیر سئوال برده شده و نقش افکار پدر و مادرهای ما و مدارس در شکل گیری باورهای محدود بررسی می گردد. همچنین نقش یک پدر در موفقیت فرزند را زیر ذره بین برده و این نکته را خاطر نشان می کند که چگونه مسایل مالی و بدست آوردن پول را به فرزندان آموزش دهیم.

در بخش هایی از آن نویسنده به باورهای اشتباه درباره ثروت پرداخته است. دوری از ثروت بدلیل آلوده نشدن به گناه، در دسترس نبودن پول، عدم لیاقت و… از جمله باورهای محدود است.

نویسنده معتقد است تحصیلات دانشگاهی ملاک موفق بودن نیست و چه بسا افراد کم سوادی که توانسته اند به موفقیت های مالی بسیاری دست یابند. فردی که پس از اتمام دانشگاه به شغلی می پردازد و شروع به اخذ وام برای رسیدن به خواسته های خود می کند، در واقع وارد چرخه بی انتهایی می شود که در آن برای بازپرداخت بدهی های بانک شبانه روز باید تلاش کند.

اکثر افراد دنیا در این چرخه گرفتار هستن و دولت ها نیز برای آنها طرح های مختلف قرار داده است تا چرخ صنعت و اقتصاد را همواره در حال گردش نگه دارد. اما افرادی که دارای هوش مالی مناسب هستند، کار کردن را برای تولید ثروت و نه برای پرداخت بدهی های بانک ها در نظر می گیرند.

کیوساکی جمله معروفی دارد با این مضمون ” انسانها همانی میشوند که می خواهند”.

رابرت کیوساکی

4- کتاب موفقیت نامحدود در 20 روز

نویسنده: آنتونی رابینز- ترجمه فریبا جعفری

رابینز در این کتاب به ارائه تمرین هایی می پردازد که در زمان بیست روز شما را به موفقیت می رساند. او باور دارد که ” آینده هیچگاه با گذشته برابر نیست” و میتوان ذهن را دوباره برنامه ریزی کرد.

یکی از کتابهای کلاسیک و مرجع در مبحث تحول فردی است که خواننده را با چالش های مختلف روبرو می کند. او با یادآوری سالهایی که در اوج فقر و تنگدستی بود و توانست با خلق رویاهای بزرگ، به انسانی ثروتمند و خوشحال تبدیل شود، دریچه ای جدید پیش روی خواننده باز می کند.

او معتقد است اکثر انسانها نمی دانند چه می خواهند اما بدتر از آنها کسانی هستند که میدانند اما هیچ کاری در جهت رسیدن به اهداف انجام نمی دهند.

او تمرین ها را در بیست روز چنین ارائه میدهد:

روز اول شناخت قدرت درونی، روز دوم نیروهای کنترل کننده زندگی، روز سوم حلقه ارتباطی، روز چهارم ان ال پی، روز پنجم کلید طلایی تغییر، روز ششم پیشرفت، روز هفتم راز موفقیت،  روز هشتم تغییر باور، روز نهم تنظیم اهداف، روز دهم فهرست.

روز یازدهم عادتها، روز دوازدهم شروط موفقیت،  روز سیزدهم موفقیتهای مالی، روز چهاردهم کنترل ثروت، روز پانزدهم رها کردن ترس، روز شانزدهم کارشکنی، روز هفدهم جسم سالم، روز هجدهم روابط موفق، روز نوزدهم رویارویی با مشکل، روز بیستم موفقیتهای جاودانه.

کتاب موفقیت رابینز

5- هفت عادت مردمان موثر

نویسنده: استفان کاوی

استفان کاوی یکی از مدیران بنام حوزه رهبری فردی و سازمانی است که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه هاروارد به تدریس مدیریت پرداخته و نیمی از 500 شرکت بزرگ دنیا از مشاوره های او سود برده اند. در سال 2002 کتاب هفت عادت مردمان موثر جزء 10 کتاب برتر مدیریتی قرار گرفت.

تئوری یاد دادن ماهیگیری به افراد بجای دادن ماهی، یکی از معروفترین تئوری های اوست. اگر می خواهید انسانی موثر باشید و به ثروت دست یابید، باید منش خود را مطابق افراد تاثیر گذار قرار دهید و این فنون را برای مدیریت زندگی خود و تاثیرگذاری بر جامعه درونی سازی کنید.

او هفت عادت انسانهای تاثیر گذار را بدین شکل ابراز می کند:

  • عامل بودن

  • شروع کردن از پایان

  • نخست به اولین ها بپردازید

  • نگرش برنده- برنده

  • اول بفهمید، سپس بفهمانید

  • سینرژی

  • تیز کردن اره

از این هفت مشخصه میتوان به احترام به خود، بهبود روابط انسانی، ایجاد انگیزه در دیگران، خلاقیت و شادی، یادگیری مهارت جدید و یافتن راه حل های تازه دست یافت.

هفت-عادت-موثر

6- کتاب راز

نویسنده: راندا برن

کتابی که بیش از بیست میلیون نسخه فروخته شده و به چهل زبان ترجمه شده است. خانم برن درباره نوشتن کتاب می گوید: هنگامی که یکسال پیش زندگی عاطفی ام متلاشی شد و پدرم فوت کرد و در رابطه با اطرافیان به مشکل برخوردم، ناگهان متوجه کتابی صدساله بنام راز شدم.

در مدت کوتاهی بسیاری از افراد و محققین بزرگ دنیا برای تدوین آن دعوت شدند و فکر می کنم بعنوان یک مغناطیس توانستم آنها را جذب کنم. در این کتاب 24 مربی رشد فردی تلاش کرده اند تا مسیر تحول را به مردم نشان دهند.

آنها باور دارند که هر آنچه به زندگی ات وارد میشود، در واقع خودت آنرا بسوی زندگی ات می کشانی و بواسطه تصویر ذهنت است که آنرا جذب می کنی.

 کتاب راز

7- کتاب قانون جذب

نویسنده: مایکل لوسیر – ترجمه نفیسه معتکف

هر انسانی امواجی از خود ساطع می کند که میتواند خوب یا بد باشد. در واقع ما در حال ارتعاش هستیم و کائنات نیز بر اساس خواسته ما واکنش نشان می دهد. این بخشی از کتابی است که در این حوزه چاپ شده است.

لوسیر اعتقاد دارد که مهم است شما از ارتعاش خود آگاه باشید زیرا قانون جذب بیشتر از همان را به شما باز می گرداند.

 قانون جذب

8- کتاب چهار اثر از اسکاول شین

نویسنده: فلورانس اسکاول شین- ترجمه گیتی خوشدل

او با زبانی روان زندگی را نه پیکار بلکه یک بازی می داند و که برای لذت بردن از این بازی باید قوانین معنویت را یادگرفت. کلامی از حضرت عیسی دارد که زندگی بازی بزرگ دادوستد است و انسان همانی را درو خواهد کرد که بکارد.

او توصیه می کند که همانند آب باشید زیرا آب بدلیل عدم مقاومت و داشتن انعطاف همیشه پیروز است. مقاومت یعنی جهنم و انسان ر ابه عذاب می افکند. برای دشمن خود هم برکت بطلبید و او را خلع سلاح کنید. از این طریق مهمات او را از چنگش می ربایید و تیرهای او را به برکت تبدیل می کنید.

مادامی که انسان در برابر وضعیتی مقاومت کند، آنرا بسوی خود خواهد کشید زیرا مقاوت در برابر هر چیزی باعث رشد آن می شود. پس مخاصمه را ترک کن پیش از اینکه به مجادله برسد.

این کتاب در واقع چهار اثر مختلف است که در یک جا جمع شده اند.

بازی زندگی و راه این بازی

کلام تو، عصای معجزه گر توست!

در مخفی توفیق

نفوذ کلام

 چهار اثر اسکاولشین

9- کتاب بسوی کامیابی

نویسنده: آنتونی رابینز

یکی از قدیمی ترین کتاب های حوزه موفقیت و ثروت که در چند جلد منتشر کردید. در این اثر به تکنیک هایی جهت عملی ساختن رویاها اشاره شده است و برای اولین بار از اهرم رنج و لذت صحبت به میان آمده است. رابینز معتقد است بجای اینکه احساس کنید در دام افتاده اید، سعی کنید از نیروی رنج به سود خود استفاده کنید.

آیا هدفی دارید که ایجاد هیجان کند؟ برای انجام آن حاضرید کاری را انجام دهید که قبل از آن تصور انجام آنرا نمی کردید؟

همین امروز در مورد دو کاری که به تاخیر انداخته اید تصمیم بگیرید. میتوانید از یک تصمیم که گرفتن آن آسان و یک تصمیم کمی سخت تر شروع کنید. برای عملی ساختن هر یک قدمی بردارید. خواهید دید پس از مدتی عظلات تصمیم گیری شما قدرتمند تر می شوند و تغییراتی بزرگ را شاهد خواهید بود.

او در این کتاب به عواملی می پردازد که می تواند موفقیت شما را تضمین کند:

1-اشتیاق و علاقه شدید به هدف

2- اعتقاد به هدف

3- روش های کاربردی

4- آشکار بودن ارزشها

5- توانایی

6- قدرت همبستگی

7-تسلط بر قدرت ارتباط

جمله طلایی: انسان خلاصه ای از آنچه دارد نیست، بلکه مجموعه ای است از آنچه میتواند باشد و هنوز نیست.

رابینز در این کتاب هدف را چنین تعریف می کند: هدف آن چیزیست که خواب را از چشم شما میگیرد و برای رسیدن به آن انرژی فراوانی دارید.

 کتاب بسوی کامیابی

10- کتاب ثروتمندترین مرد بابل

نویسنده: جورج کلاسون – ترجمه مجرد زاده کرمانی

در این کتاب داستان مردی به نام آرکاد را می خوانید که بسیار ثروتمند بود و کارهای خیر زیادی را انجام میداد. هر قدر که به دیگران بیشتر کمک می کرد، بر ثروتش افزوده می شد. از نظر او ثروت اندوزی قوانین خاص خود را دارد که باید آنرا رعایت کرد.

او روزهایی را بیاد می آورد که ثروت چندانی نداست و از اینرو بعنوان یک کاتب شروع به کار کرد و و ساعت های طولانی مشغول بکار شد. یک روز در مقابل کار سختی که تمام شب برای آن زحمت کشیده بود از مشتری اش که یک وام دهنده بود خواست که اسرار پول و ثروت را به او یاد دهد.

در ادامه آن مرد به او توصیه هایی می کند که هوش مالی فرد را پرورش میدهد. میتوانید این کتاب را به دقت بخوانید و برخی باورهای نادرست در مورد پس انداز و هزینه را شناسایی کنید. مثلا از او خواسته می شود بخشی از درآمد را برای خود نگه دارید!

این بدان معنی است که هزینه های جاری زندگی بخش زیادی از درآمد ما را می بلعد ولی اگر 10 درصد آنرا کنار بگذارید، در دراز مدت به پس انداز مناسبی می رسید. این کتاب در بسیاری از موسسات مالی و ادارات موجود می باشد.

در ادامه 5 قانون را یادآور می شود :

-پول جذب کسانی میشود که آنرا پس انداز می کنند.

– پول برای کسانی که آنرا سرمایه گذاری می کنند، چند برابر می شود.

– پول نزد کسانی می ماند که آنرا به انسان های عاقل می سپارند.

– اگر پول را به کاری بزنید که در آن مهارتی ندارید، از دست می رود.

– اگر بخواهید یک شبه پولدار شوبد، به سرعت بی پول می شوید.

 ثروتمندترین مرد بابل

11- کتاب قانون توانگری

نویسنده: کاترین پاندر – ترجمه گیتی خوشدل

در این کتاب خانم پاندر به بررسی خلاقیت می پردازد و میگوید: قانون خلاقیت این است که آرزوهای دیرین خود را با این بهانه که رویاهایی محال هستند سرکوب کنید، به طرزی سازنده به آنها بنگرید. باید بدانید که آرزوهای واقعی چه هستند و به آنها بپردازید.

این اثر دارای 6 فصل است که در آن به موارد زیر اشاره شده است:

-حقیقت تکان دهنده

– قانون اصلی توانگری

– قانون خلاء

– قانون خلاقیت

– قانون تخیل

– قانون فرمان

جمله ای ماندگار در آن ذکر شده است که همه ما را به فکر وا میدارد:

” انجام آنچه را که میتوانی یا می اندیشی که می توانی، آغاز کن!! در جسارت، نبوغ و اقتدار و اعجاز نهفته است.”

 قانون توانگری

12- کتاب از خوب به عالی

نویسنده: جیم کالینز– مترجم ناهید سپهر پور

چرا تلاش نکنیم که از خوب به عالی برسیم؟ آیا خوب دشمن عالی نیست؟ اگر می خواهید راز موفقیت کمپانی های بزرگ را بدانید، حتما این کتاب را بخوانید. مدیران اینگونه موسسات به خوب اکتفا نکرده و اصول و روش های مدیریتی را از کلیشه های همیشگی خارج کرده و به این امر اعتقاد دارند که همه ما در هر زمینه ای میتوانیم فعال باشیم.

 از خوب به عالی

13- کتاب اثر مرکب

نویسنده: دارن هاردی – ترجمه میلاد حیدری

دارن هاردی که یکی از سخنرانان و نویسندگان مطرح حوزه موفقیت است در این کتاب به دست یافتن به پاداش های بزرگی اشاره می کند که در نتیجه انتخاب های کوچک و هوشمندانه شکل می گیرند. در وافع شما با قدم های کوچکی که خیلی به چشم نمی آیند، به نتایج بزرگی دست پیدا می کنید.

او از پدرش یاد می کند که اعتقاد داشت: مهم نیست چقدر باهوش هستید، چقدر مهارت دارید. باید نداشتن هوش، مهارت، تجربه یا توانایی های ذاتی خود را با تلاش زیاد جبران کنید. همچنین او می گفت آدمی باش که نه می گوید، همرنگ جماعت بودن، هیچ موفقیت بزرگی به دست نمی آورد.

یک فرمول جالب در این اثر بیان میدارد که:

انتخاب های کوچک و هوشمندانه + پایداری و ثبات + زمان= ایجاد تفاوت های بنیادین

اگر بین 3 میلیون دلار پول نقد یا 1 سکه یک سنتی که در 31 روز آینده هر روز دو برابر میشود حق انتخاب بگذاریم، احتمالا اکثر مردم 3 میلیون دلار را انتخاب خواهند کرد. اما پیشنهاد دوم بهتر است. اگر با فرمول اثر مرکب پیش بروید در روز سی و یکم انتخاب اول همان 3 میلیون دلار است در حالی که انتخاب دوم بیش از 10 میلیون دلار می شود.

خورشید همواره در آسمان می دخشد و هر کس باید بجای رفتن به زیر سایه، به آسمان نگاه کند. شانس نیز همانند خورشید به ما رو می کند و از فرمول زیر تبعیت می کند:

اقدام + فرصت+ نگرش + آمادگی = شانس

اثر مرکب

14- کتاب تو همانی که می اندیشی

نویسنده: جیمز آلن – ترجمه گیتی خوشدل

هدف این اثر برانگیختن مردان و زنان به اکتشاف و ادراک این حقیقت است که خودشان آفرینندگان خویشتنند. براستی که سبک زندگی هر فردی، حاصل تمامی اندیشه های اوست.

ذهن انسان مانند باغی است که می تواند هوشمندانه کاشته شود و یا وحشیانه رشد کند. اگر بذر سودمندی در آن کاشته نشده باشد، انبوهی از بذر علف های هرز در آن می روید و همجنس خود را تولید خواهد کرد. همانگونه که باغبان باغش را علف های هرز پاک میکند، آدمی نیز باید مراقب ذهنش باشد.

 تو همانی که می اندیشی

15- کتاب تجسم خلاق

نویسنده: شاکتی گواین – ترجمه گیتی خوشدل

اگر بدنبال یافتن قدرت ناخودآگاه و تصویر سازی هستید، این کتاب را حتما بخوانید. بعد از خواندن این اثر اعتماد به نفس بیشتر و جسارت کافی برای پیگیری اهداف را خواهید داشت. این اثر را به افرادی توصیه میکنم که قصد دارند سطح بالاتری از زندگی را مهیا کنند.

همچنین عبارات تاکیدی و مراقبه هایی که در آن ارائه شده است، شما را به درون خود بیشتر متوجه می کند و کشف نیروی خویشتن را به همراه دارد.

تجسم خلاق

16- کتاب کیمیاگر

نویسنده: پائولو کوئیلو

داستان از جایی شروع می شود که جوانی اسپانیایی به نام سانتیاگو بدنبال خوابی که دیده است شروع می شود. او در خواب وعده ای از یک گنج و ثروت بزرگ در مصر را می بیند و بدنبال آن پای در سفری دراز می گذارد.

نویسنده این سفر را به سفر زندگی هر فردی تشبیه می کند که هرکس باید آنرا به تنهایی طی کند تا به گنج مورد نظر خود برسد. نشانه هایی از داستان های مولانا در دفتر ششم مثنوی نیز در این داستان دیده می شود که میگوید: نان تنها تن آدمی را آرام میکند و آدمی همواره در پی سیراب کردن جان تشنه اش با زلالی خوشگوار است.

در انتهای داستان وقتی سانتیاگو به خانه خود باز می گردد، انسانی پخته شده است که گنج را در همانجا میابد و به این پیام اشاره می شود که گنج درونی را نباید در بیرون جست.

 کیمیاگر

17- آئین دوست یابی

نویسنده: دیل کارنگی – مترجم علی محمدیان

پس از کتاب آئین سخنرانی که استقبال زیادی از آن شد، آئین دوستیابی ارائه شد که در آن راه نفوذ بر قلب دیگران و برقراری ارتباط موثر آموزش داده شد. در بخش اول کتاب شیوه های ارتباط با دیگران و اسرار ارتباط بررسی شده است.

در بخش دوم نفوذ به دیگران و چگونگی محبوبیت و تاثیرگذاری در جامعه بررسی و در بخش سوم راههای کاهش تنش در ارتباطات بررسی می شود و در بخش پایانی نحوه انتقاد و انگیزه دادن به افراد آموزش داده می شود.

یکی از موفق ترین آثار روابط بین فردی است که حتما باید آنرا بخوانید.

 آئین دوست یابی

18- کتاب  جادوی فکر بزرگ

نویسنده:شوارتز– ترجمه ژنا بخت آور

500 هزار چاپ از این کتاب نشان دهنده موفقیت آن در بین خوانندگان است. مثال های عالی بهمراه داستان هایی از زندگی افراد موفق این کتاب را به یکی از بهترین ها در حوزه خود تبدیل کرده است. تکنیک های عملی اشاره شده برای فردی که نیاز به تحول جدی در نگرش خود دارد، کافی است.

جدا شدن از مسائل جزیی و پرداختن به اهداف مهمتر از توصیه های نویسنده است. همچنین توصیه می کند از برچسب زدن به خود بدلیل سن بالا خود داری کنید و بدانید که در هر سنی می توانید به موفقیت برسید.

 جادوی فکر بزرگ

19- ایده عالی مستدام

نویسنده: برادران هث – ترجمه رامین هاشمی

اگر می خواهید ایده های خود را پرورش دهید و دیگران را متقاعد کنید تا با شما همراه باشند، این اثر را حتما بخوانید. بعنوان یک واقعیت انکار ناپذیر باید بپذیریم احساسات در انتقال و تثبیت ایده ها نقش زیادی دارند. نویسندگان 6 ایده اصلی ر ابرای ماندگار کردن ایده ها ارائه کرده اند.

اصل اول- برای توضیح دادن ایده بیش از حد هیجان نداشته باشید زیرا باعث می شود پر حرفی کنید و به جزئیات بپردازید. در این حال از اهمیت آن کم میشود.

اصل دوم – از اصول غیر منتظره و غیر تکراری برای نشان دادن ایده هایتان استفاده کنید. این امر باعث می شود مخاطب توجه خود را به ایده معطوف کند.

اصل سوم- اطلاعات را بصورت ملموس ارائه دهید.

اصل چهارم- کاری کنید ایده معتبر نشان داده شود. چگونگی باور کردن مردم است که ایده را معتبر می کند. باید کاری کنید مطابق با باورهای مردم باشد. اینگونه حتما به موفقیت و ثروت خواهید رسید.

اصل پنجم- مخاطب را احساساتی کنید. انسانها بر اساس احساسات تصمیم می گیرند نه منطق!

اصل ششم- انسانها عاشق داستان هستند. کمپانی های بزرگ دنبا همگی داستانی احساسی از محصول خود دارند که مشتریان را جذب می کند.

 ایده عالی مستدام

20- چه کسی پنیر مرا جابجا کرد

نویسنده اسپنسر جانسون – ترجمه آرین سلیمانی

اصول اصلی این کتاب بر اساس رویارویی با مشکلات و پیشامدهای ناگوار است. اگر شرایط زندگی و موقعیت شغلی شما مناسب نیست، مانند موش های داستان دست به عمل بزنید و بدنبال پنیر های جدید باشید.

موشها برخلاف انسانها اگر به جایی بروند که پنیری وجود نداشته باشد، بدنبال مسیری جدید می روند و از وضعیت موجود گلایه نمی کنند. دو موش وقتی با یک تغییر روبرو می شوند بهتر از دو انسان با مغزی پیشرفته تر عمل می کنند. انسانها با اینکه بیشتر از موش ها باهوش ترند اما مسائل را بغرنج تر می کنند.

 چه کسی پنیر مرا

کتابهای مفید دیگری همچون سنگفرش هر خیابان از طلاست ، انسان در جستجوی معنا، تافته های جدا بافته، معجزه شکر گذاری، میلیونر خود ساخته، سوپ جوجه برای روح نیز میتوانستند در این لیست جای بگیرند که در آینده به آنها خواهیم پرداخت.

در خاتمه اگر نظری در این باره دارید میتوانید پیشنهادات خود را در کامنت ارائه نمایید.

همچنین کتاب “زمانی برای تغییر” را اینجا ببینید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =